+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Cinsel ilişki sonrası kanama neden olur? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Cinsel ilişki sonrası kanama neden olur?
  Cinsel ilişki sonrasında neden kanama oluyor  Adet dönemi dışında ilişki sırasında veya sonrasında vajinal kanama hiçbir zaman normal değildir, ancak çoğunlukla kanserle ilişkili de değildir. Kanamalar genellikle rahim ağzındaki bozuklukların tahrişi sonucunda oluşur. Sebepler şöyle sıralanabilir:


  •Rahim ağzı erozyonları, iltihapları veya hücre bozulmaları(displazi).
  •Rahim ağzı polipleri, kanserleri.
  •Rahim içi kanserleri, vajinal kanserler.
  •Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, vajinal enfeksiyonlar.
  •Myomlar.
  •Vajinal kuruluk (özellikle menopozda).
  •İlişkide zorlama sonucu sıyrıklar, yırtıklar.  DR. ERHAN CANKAT 2. ELMAS
  Görevli Bayan Üye

  Rahim ağzı (rahmin dar, en alt ucu) özellikle menopoz öncesi ve cinsel ilişkiyle hızlanan kanamanın kaynağıdır. Rahim ağzı hücreleri iltihaplanmışsa yada diğer türlü anormalse cinsel ilişki onları kanatacak derecede sürtünmeye neden olabilir.
 3. Ziyaretçi
  mrb ben eşimle ilişkıye gırdım ancak cok agrı ve acı cektıgını soyledı. yaklasık 1 saat kadar sonra lavobaya gıttı ve vajınasını temızlerken elıne bıraz kanla beraber beyaz bır sıvı geldıgını soyledı . herhangı bır sekılde vajınaya sperm bırakmadım sunu belırtmek ısterım esım daha once dusuk yaptı ve kurtaj olmak zorunda kaldı bunun etkısı varmıdır ? ve herhangı bır hamılelık söz konusu olabılırmı?
 4. Fatma
  Görevli Bayan Üye
  mrb ben eşimle ilişkıye gırdım ancak cok agrı ve acı cektıgını soyledı. yaklasık 1 saat kadar lavobaya gıttı ve vajınasını temızlerken elıne bıraz kanla beraber beyaz bır sıvı geldıgını soyledı . herhangı bır sekılde vajınaya sperm bırakmadım sunu belırtmek ısterım esım daha once dusuk yaptı ve kurtaj olmak zorunda kaldı bunun etkısı varmıdır ? ve herhangı bır hamılelık söz konusu olabılırmı?
  İlişki sonrası kanamaların bir çok nedeni bulunur. Sağlıklı ve kesin bir cevap için, bir doktora gitmanizi önerir.

 5. Ziyaretçi
  Bir haftalık gelindim ikinci defa ilişkiye girdim ve çok kanamam ol du ve ben umursamadım ve arada bir süre sonra acı cektim ve hala acı çekiyorum doktora gitim talil yaptım talilim temiz dedi

+ Yorum Gönder


ilişki sırasında kanama neden olur,  ilişki sonrası kanama neden olur,  ilişki sonrası kanama neden görülür,  ilişkiden sonra kanama neden olur