+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Kırkayak ısırması sonucu insanda neler olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Kırkayak ısırması sonucu insanda neler olur
  Kırkayak ısırmasında hangi durumlarla karşılaşılır


  Kırkayaklar ısırınca ne olur


  Kırkayak ısırması sonrası ısırılan yerde kızarıklık şişme kaşıntı ve acı his edilir. Mutlaka en kısa zamanda müdahale edilmeli.
 2. Mineli
  Devamlı Üye

  Kırkayakların insanları ısırması sonucu neler olur


  Kırkayaklar zehirli hayvanlar mıdır?  Kırkayak insanı ısıran ve insanı zehirleyen bir haşeredir. Bu bakımdan son derece tehlikeli bir hayvandır. Kırkayak mücadelesinde bu bakımdan dikkatli olmak gerekir ve mutlaka ilaçlama firması ile çalışın.

 3. Sibel
  Devamlı Üye
  Kırkayak ısırması kötü sonuçlara yol açar mı?


  Kırkayak ısırınca insanda ne olur


  Kırk ayağın insanı ısırması ve sokması durumunda ısırılan yerde kızarma, morarma, şişme ve şiddetli acı his edilir. Kırkayak ısırdıktan sonra insanda iştahsızlık, yüksek ateş, baş ve eklem ağrıları, mide bulantısı, kusma gibi belirtiler görülür. Isırılan kişi mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna götürülmeli ve tedavi olunmalı.
 4. Ziyaretçi
  4ay önce kırkayak ısırdı devamlı halsiz ve cok üsüyorum tedavi görmedim hala onun etkisi olabilirmi"

 5. Asel
  Bayan Üye
  Kırkayak sokarsa ne yapılmalı

  Kırkayak ısırması ve sokması sonucunda insanlar çok ciddi sıkıntılar yaşayabilir. Kırk ayak ısırmasında ısırılan yer ile kalp arası sıkıca bağlanılır ısırılan yer temiz kesici bir alet ile hafif çizilir ve zehrin dışarı akıtılması sağlanır. Kırkayağın ısırdığı kişi mutlaka en kısa zaman içinde sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir. Kırk ayağın ısırdığı kişi mutlaka tedavi olmalı ve doktor tavsiyeli ilaçlar kullanılmalı.
  Kırk ayağın bulunduğu yerlerde mutlaka ilaçlama şirketi tarafından ilaçlanması gerekir. Kırkayağın ısırdığı yer kızarır, morarır, şişer, kaşınır ve şiddetli acı duyulur.


+ Yorum Gönder


kırkayak ısırması,  kırkayak sokması,  kırkayak ısırırsa ne olur,  kirkayak isirmasi